СЕ ОГЛАСИ НОВАК ЃОКОВИЌ: Благодарност до сите добри луѓе ширум светот!

јануари 7, 2022

Новак Ѓоковиќ за првпат се огласи во јавноста по хаосот што настана по неговото пристигнување во Мелбурн и укинатата виза од страна на австралиските власти.

Најдобриот светски тенисер преку профилите на социјалните мрежи испрати порака: Мир Божји. Христос се роди. Среќен Божиќ. Божјата љубов нека ве исполни.

Веднаш потоа, следеше и благодарност до сите оние кои му даваат безрезервна поддршка во овие тешки моменти.

„Благодарност до моето семејство, до Србија и до сите добри луѓе ширум светот што ми испраќаат поддршка. Благодарност до Бога за здравјето“, порача Новак Ѓоковиќ.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ