Прва машка лига, Група 2: „Астрионци“ во Струмица вечерва го пречекуваат тимот на „Младост 09“ од Богданци

октомври 14, 2018

Во 5. коло од Групата 2 во Првата машка лига најинтересната средба би требало да биде одиграна денеска бидејќи во Струмица ќе гостува тимот на Младост 09 од Богданци. Според бодовите кои ги имаат досега и двете екипи ова треба да биде дерби, но тоа ќе треба да биде покажано и на теренот.

Нема да биде лесно ниту за едните ниту за другите и јасно е дека ќе мора да се одигра најдобро што може да се освојат сите бодови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: