strumica denes logo

ПРВА ЛИГА – 25. КОЛО: „ПАНДЕВЦИ“ ДОМАЌИНИ ВО ТУРНОВО, БЕЛАСИЦА НА „МЛАДОСТ“

Автор:

Датум:

март 29, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

март 29, 2019

Категории:

Спорт

Љубителите на фудбалот во Струмица и блиската околина, вон недела ќе имаат можност да бираат на кој меч од Првата лига ќе дојдат и да следат квалитетен фудбал. Имено Академија Пандев се враќа во Турново, каде на стадионот „Кукуш“ во недела од 15:30 часот ќе го пречека составот на Ренова. Додека Беласица пак ќе игра на „Младост“ во Струмица, и тоа против екипата на Шкупи.