ПРЕКРАСЕН ГЕСТ: Српските фудбалери премијата од милион евра ќе ја донираат за болни деца!

ноември 15, 2021

Српските фудбалери уште еднаш ја одушевија јавноста по синоќешната фантастична победа на гости кај Португалија (2-1) по која се пласираа на Мундијалот во Катар, а денеска дополнително ги освоија срцата не само на домашната туку и на целата српска јавност.

Причина за тоа е одлуката за начинот на кој ќе ја распределат премијата што им ја вети претседателот Александарт Вучиќ во износ од милион евра.

Според српските медиуми, избраниците на селекторот Драган Стојковиќ-Пикси меѓу себе се договориле парите да ги уплатат на посебна сметка за лечење на децата.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ