strumica denes logo

ПРАЗНИК НА ГРАДОТ: ВО НЕДЕЛА ФК БЕЛАСИЦА ПРОТИВ ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Автор:

Датум:

август 14, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

август 14, 2018

Категории:

Спорт

По две години двата струмички фудбалски клубови повторно ќе се сретнат на градско дерби. Прволигашките клубови Беласица и Академија Пандев за прв пат оваа сезона 2018/19 ќе ги одмерат своите сили на стадионот Младост.

Второ коло, Прва македонска фудбалска лига, недела – празник за фудбалот во Струмица.