ПОРАДИ СЛАБИТЕ РЕЗУЛТАТИ: БЕЛАСИЦА И ХАЏИЕВСКИ ПРЕД РАЗДЕЛБА!

април 15, 2019

Како што пишува СПОРТМЕДИА, Беласица и Ѓоко Хаџиевски се пред разделба, тоа значи дека струмичани одново ќе останат без шеф на струката.

Како што пренесува СПОРТМЕДИА големо било незадоволството кај челниците на струмичкиот клуб со резултатите на екипата предводена од еден од нашите најпознати тренер, исто така екс селектор. Ѓоко доживеа елиминација во Купот, потоа не успеа да победи дома против Силекс и Победа, директните конкуренти во битката за опстанок.

Прашање е на часови кога ФК Беласица и официјално ќе ја извести јавноста дека се разделува со Хаџиевски.

ИЗВОР:СПОРТМЕДИА

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: