ПОЧИНА РИСТО ДОРИЕВ – ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА ФК БЕЛАСИЦА!

декември 20, 2018

По кратко боледување на 47 годишна возраст синоќа почина Ристо Дориев, поранешен фудбалер на ФК Беласица.

Ристо Дориев настапуваше долги години во ФК Беласица и остави голем белег во струмичкиот фудбал.

Со огромно жалење и неизмерна тага, изразуваме сочуство до најблиските и неговата фамилија.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: