ПОБЕДАААААААААААААААА: „ОТПИШАНАТА“ СПАРТА СЕ ВРАЌА ВО ИГРА, СТРУМИЧАНИ ИГРААТ СУПЕРИОРНО!

септември 16, 2019

Прва победа на македонската одбојкарска репрезентација над репрезентацијата на Белорусија со резултат од 3:1 во сетови! Струмичани вечерва одиграа супериорно како и секогаш. „Отпишаната“ Спарта се враќа во игра, нема предавање! Напред момци, напред МАКЕДОНИЈА!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: