Home

Perdormire
Спорт

ПОБЕДАААА: ХЕРОЈСКИ НАТПРЕВАР НА МАКЕДОНСКИТЕ ОДБОЈКАРИ – ВО СТРУМИЦА ПАДНА ХРВАТСКА!

Home

Голема победа за Македонија, херојски натпревар на македонските одбојкари. Во исклучително тежок натпревар, нашата репрезентација ја порази Хрватска со резултат од 3:2 во сетови. Утре играме финале во сребрената Европска лига со подобриот од дулеот Данска-Унгарија!