strumica denes logo

ПОБЕДА ВО КИЧЕВО: „ЏИО СТРУМИЦА“ ЌЕ ИГРА ВО ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ!

Автор:

Датум:

април 18, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

април 18, 2019

Категории:

Спорт

Во драматичен, долг и неизвесен натпревар, одбојкарите на „Џио Струмица“ не подлегнаа на притисокот од домашната публика во Кичево и со резултат од 2:3 во сетови забележаа значајна победа над ОК „Шутова“ и го обезбедија посакуваното финале! Да се надеваме на нова титула и да навиваме за нив. Искрени честитки од тимот на Струмица Денес!