strumica denes logo

ПОБЕДА ГОЛЕМА КАКО ПЛАНИНА: НАКОВСКИ ВОЛЕЈ СЕ ИСКАЧИ НА ВТОРОТО МЕСТО НА ТАБЕЛАТА СО ПОБЕДАТА НАД ЈАНТА ВОЛЕЈ!

Автор:

Датум:

февруари 24, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

февруари 24, 2019

Категории:

Спорт

Наковски Волеј се искачи на второто место од табелата откако на гостински терен со резултат од 3:1 во сетови стигна до голема победа над екипата на Јанта Волеј. Следниот викенд во Струмица на домашен терен девојките на Наковски Волеј ќе одиграат исклучиво важен и тежок натпревар против непоразените Работнички-Жени.