Perdormire
Спорт

ПОБЕДА ГОЛЕМА КАКО ПЛАНИНА: НА ЧЕЛО СО СТРУМИЧАНИ, ПОРАЗЕН ДОМАЌИНОТ СЛОВЕНИЈА!

Одбојкарската репрезентација на Македонија на чело со струмичани со резултат од против Словенија на Европското првенство извојува нова, односно втора победа. Сонот за осминафинале живее! НАПРЕД МАКЕДОНИЈА, НАПРЕД МОМЦИ!