Пандевци со пораз од Локомотив Пловдив ги започнаа контролните натпревари

јули 9, 2018

Фудбалерите на Академија Пандев со пораз од Локомотив Пловдив со 2-1 ги започнаа подготвителните натпревари за претстојната сезона.

Натпреварот меѓу пандевци и тимот на Локомотив се одигра во тренинг базата на бугарскиот тим во Самоков. Домаќините поведоа со голот на Карагарен во 18. минута, а во 81. минута Кристијан Велиновски со одличен погодок од околу 25 метри израмни на 1-1. Конечните 2-1 само пет минути подоцна ги постави Михалевиќ од пенал.

По одигрувањето на вчерашниот натпревар пандевци веднаш се вратија во својот тренинг центар во Струмица, каде ќе бидат до 18 јули, по што подготовките ќе ги продолжат во Банско, а планирано е одигрување на уште шест пријателски натпревари.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: