strumica denes logo

„Пандевци“ со голем пораз, Беласица со реми во Струмица

Автор:

Датум:

октомври 7, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

октомври 7, 2018

Категории:

Спорт

Ново одиграно коло во Првата македонска фудбалска лига каде нашите две струмички фудбалски екипи не се покажаа во најдобро светло. „Пандевци“ во Скопје изгубија со резултат од 3:0 од Вардар, а Беласица пак извлече само реми против последнo пласираниот Силекс со резултат од 1:1.