Пандев: Ова е моја најуспешна година, денеска мора да ја победиме и Арменија!

октомври 16, 2018

Само три натпревари го делат Горан Пандев до историскиот рекорд на Гоце Седлоски по бројот на настапи во репрезентацијата. Капитенот со златни букви ќе биде испишан во нашата историја, а 2018 година ќе му остане запишана како една од најуспешните години во дресот со државниот грб.

Одличен настап во Хаифа, во Струмица со Албанија и Лихтенштајн, голови со Ерменија и Лихтенштајн и многу, многу аплаузи за Пандев годинава. Струмичанецот многу очекува и од денешниот натпревар натпревар.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: