ПАДНА И УНИВЕРЗИТЕТ ТЕТОВО НА СВОЈ ТЕРЕН: НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ИСПИШУВА ИСТОРИЈА И Е НА ЧЕКОР ДО ФИНАЛЕ ЗА КУП НА МАКЕДОНИЈА

март 21, 2018

Вечерва ОК НАКОВСКИ ВОЛЕЈ му нанесе тежок пораз на Универзитет Тетово на свој домашен терен со резултат од 2:3 во сетови во 1 /2 од Куп на Маедонија. Девојките го оставија срцето на теренот и заслужено заминуваат од Тетово со значајна победа. Наковски Волеј е на чекор до Финале за Куп на Македонија и е на добар пат да испише историја во македонската одбојка. Реваншот е следната среда во Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ