ПАДНА И КОЖУВ: БЕЛАСИЦА НЕЗАПИРЛИВО СЕ ДВИЖИ КОН ПРВАТА ЛИГА!

март 31, 2018

Денеска со почеток од 15:00 часот на градскиот стадион во Струмица се одигра натпреварот од втората македонска лига помеѓу екипите на Беласица и Кожув. Очекувано, Беласица повторно му нанесе пораз на противникот со резултат од 3:0.

 

 Мартин Мирчески
 Крсте Тодоров
 Никола Божинов

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ