strumica denes logo

Осијек победник во двете категории на „Пандев Куп“

Автор:

Датум:

март 11, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

март 11, 2018

Категории:

Спорт

 

Хрватски Осијек победи во двете младински категории на првиот „Пандев Куп“ кој во организација на Академија Пандев се одржа во Струмица.

На турнирот настапија 64 екипи од МакедонијаБугаријаСрбија и Хрватска, во генерациите 2006, 2007, 2008 и 2009, а Осијек успеа да победи во двете конкуренции.

Фудбалерите родени 2008 и 2009 година во финалето успеаја да слават над прилепска Победа со 2-1, додека во генерацијата родени 2006 и 2007, Осијек во финалето беше подобар од Њу Старс од Скопје.

Третото место во двете конкуренции им припадна на Академија Постолов, односно Шкендија.