strumica denes logo

ОК Работнички со победа си оди од Струмица – Во одличен натпревар против Наковски Волеј славеа со 3:0 во сетови!

Автор:

Датум:

ноември 5, 2022

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

ноември 5, 2022

Категории:

Спорт, Струмица

Дерби натпреварот помеѓу ОК Наковски Волеј – ОК Работнички помина во одлична атмосфера денеска во Струмица. Девојките од Скопје успејаа да дојдат до 3:0 во сетови и да ги зајакнат своите амбиции за оваа сезона и да се задржат на врвот од табелата. Големата поддршка на трибините покажа уште еднаш дека градот ужива во спортот!