ОК „ЏИО СТРУМИЦА“ ПРОДОЛЖУВА ДА „ГАЗИ“: ГОЛЕМ ПОРАЗ НА „ЛИРИЈА“ ВО ТЕТОВО!

март 18, 2019

ОК „Џио Струмица“ го продолжува својот победнички ритам без пораз во самото првенство! Со 3:0 во сетови тие им нанесоа голем пораз на одбојкарите на „Лирија“ во Тетово. Следни на листата на „Џио Струмица“ се ОК „Шутова“ во Кичево. Со среќа!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: