strumica denes logo

ОФИЦИЈАЛНО: СТОЈАНОВ АЛЕКСАНДАР НОВ КООРДИНАТОР НА МЛАДИНСКАТА ШКОЛА НА ФК БЕЛАСИЦА!

Автор:

Датум:

мај 23, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

мај 23, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Повратникот во екипата на ФК БЕЛАСИЦА, Стојанов е дел од реорганизацијата на младинската школа и е назначен за координатор на школата која пролетва избори влез во Суперлига. За Стојанов ова не е нова функција, а истата ја извршуваше и во ФК Академија Пандев со голем успех.

Покрај ова, Стојанов имаше ангажмани како тренер во младите категории на ФК Академија Пандев, помошен тренер на првиот тим на Академија Пандев и како шеф на стручниот штаб на ФК Беласица.