ОФИЦИЈАЛНО: ГОРДОСТА НА СТРУМИЧАНИ ФК БЕЛАСИЦА Е НОВИОТ ПРВОЛИГАШ – „МЛАДОСТ“ ПОВТОРНО ЗАЖИВУВА!

мај 19, 2018

 

Денеска на стадионот „Младост“ во Струмица се одигра последниот натпревар од фудбалската втора лига на Македонија помеѓу екипите на ФК БЕЛАСИЦА и Фк Брегалница. Натпреварот заврши нерешено со резултат од 1-1. Од денеска, гордоста на струмичани ФК БЕЛАСИЦА се новите прволигаши а стадионот „Младост“ повторно ќе заживее. Целосната фотогалерија и видеата од славјето ќе бидат прикачени во текот на утрешниот ден. Честитки!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ