ОДЛИЧЕН ТРАНСФЕР: АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ СЕ ЗАСИЛУВА СО МАРЈАН РАДЕВСКИ, ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ВО МАКЕДОНСКАТА ЛИГА!

јули 17, 2020

Марјан Радески го засилува нападот на Академија Пандев. 25-годишниот сениорски репрезентативец на Македонија денеска потпиша договор и се приклучува на подготовките за новата сезона. Еден од најдобрите напаѓачи во нашата лига кој подеднакво добро игра и на крилните позиции доаѓа како големо засилување за нашиот тим. Радески претходно во кариерата има настапувано за екипите на Шкендија, Металург и 11 Октомври Прилеп. Добредојде Марјан и ти посакуваме многу голови во дресот на Академија Пандев!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: