Perdormire
Спорт

ОБЈАВЕН СПИСОКОТ КОИ РАКОМЕТАРИ НА МАКЕДОНСКАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЌЕ ИГРААТ ПРОТИВ ГРЦИЈА ВО СТРУМИЦА!

Home

Македонскиот селектор Данило Брестовац денеска го објави поширокиот список со ракометари за натпреварите против Турција и Грција за пласман на Европското првенство во 2020 година.

Ракометарите го играат мечот против Турција на 12 јуни со почеток од 19 часот во Ескишехир, а четири дена подоцна во Струмица ќе ја пречекаат Грција од 18 часот.

Во моментов Македонија се наоѓа на првата позиција во групата, која ја дели со репрезентацијата на Исланд.