strumica denes logo

НОВА ПОБЕДА НА „АСТРИОНЦИТЕ“ ОД СТРУМИЦА, ОВОЈПАТ НАД ЕКИПАТА НА РК ТЕКСТИЛЕЦ!

Автор:

Датум:

март 16, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

март 16, 2019

Категории:

Спорт

РК Астрион продолжува со својата одлична игра и со своите победи. Овојпат, на листата на РК Астрион беа РК Текстилец. Тие во Штип извојуваа победа со резултат од 18:28 (9:11). Следното коло РК АСТРАИОН го игра на домашен терен против РК ПАРТИЗАН од Гевгелија.