strumica denes logo

НЕДЕЛЕН СПЕКТАКЛ И ПРАЗНИК НА ГРАДОТ: БЕЛАСИЦА ПРОТИВ АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ, КОЈ ЌЕ ПОБЕДИ?

Автор:

Датум:

октомври 27, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

октомври 27, 2018

Категории:

Спорт

Неделен спектакл утре во Турново. Со почеток во 13:30 часот двете струмички фудбалски екипи, Академија Пандев и ФК Беласица ќе го одиграат свој втор натпревар. Во првиот меѓусебен дуел, одигран во август годинава, Беласица како домаќин беше поразена од „пандевци“ со резултат од 2:0. Нека победи подобриот!