НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ОД КУПОТ ЌЕ ИГРААТ СО ПЕЛИСТЕР, ШАНСИТЕ ЗА ИСТОРИСКО ФИНАЛЕ НАЈГОЛЕМИ ДОСЕГА!

март 29, 2019

Наковски Волеј го дочека противникот со кој ќе го играат полуфиналето од Купот на Македонија. Среќата беше на нивна страна бидејќи им се падна најлесниот противник од останатите три екипи покрај двата Работнички. Пелистер ќе биде следната мета на девојките од Наковски Волеј, а најважно од се’ е дека шансите за историско финале им се најголеми досега! Тимот на Струмица Денес им посакува многу среќа и заедно да го славиме историското финале!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: