strumica denes logo

„НАКОВСКИ ВОЛЕЈ“ ДОБИ НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ: МИЊА ТАСИЧ КОЈА ИМА ИГРАНО ВО „ПАРТИЗАН“ Е НИВНОТО ГОЛЕМО ЗАСИЛУВАЊЕ!

Автор:

Датум:

февруари 29, 2020

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

февруари 29, 2020

Категории:

Спорт

По одличните одиграни сезони на „Наковски Волеј“, неодамна тие се засилија со уште едно име. Миња Тасич која претходно 3 сезони има играно во „Партизан“ е големото засилување за нив со кое ќе атакуваат кон повисок пласман во македонското првенство. Во понеделник Тасич ќе го одигра првиот натпревар во дербито против „Работнички“. Натпреварот ќе може да го проследите во сала „Парк“ во понеделник со почеток од 17:00 часот. Директен пренос ќе има на македонската телевизија!