strumica denes logo

НАЈГОЛЕМАТА ЖЕЛБА НА НАШИОТ ГОЧЕ ОД СТРУМИЦА: МАКЕДОНИЈА МОРА ДА СЕ ИЗБОРИ ВЕЧЕРВА ЗА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО!

Автор:

Датум:

ноември 12, 2020

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

ноември 12, 2020

Категории:

Спорт

Дојде денот Д за македонскиот репрезентативен фудбал, дојде време за историја, з апобеда, за пласман на ЕУРО.

Горан Пандев и селекторот Игор Ангеловски знаат како треба против Грузија, ова мора да се искористи, сега е наше време, сега е време за европско првенство.

Овој натпревар се споредува со натпреварите на „Камп Ноу“ и „Сантијаго Бернабеу“ на кои сум играл во кариерата, мора да признаам дека по победата над Косово не спијам како мирно. Знам што ќе донесе победа против Грузија, потребно е да бидеме тактички мудри и стрпливи, верувам во моите соиграчи“ – изјави Пандев.

Селекторот Игор Ангеловски говореше за поддршката која ја имаат во нашиот табор, нема навивачи вечерва во Тблиси, но знаеме каква поддршка имаме од сите Македонци.

Иако тука сме сами, без навивачи, ја чувстуваме поддршката, стигнуваат пораки од поранешни селектори, репрезентативци, пријатели. Ќе играме и за нив и за сите Македонци“ – изјави Ангеловски на вчерашната прес конференција.