НАЦЕ ОД СТРУМИЦА Е ЛЕГЕНДА, ГО НАТЕРА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БАРСЕЛОНА ДА СЕ ФОТОГРАФИРА СО СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ!

јуни 21, 2022

Вистински амбасадор, голем патриот и вљубеник во Македонија. Наце од Струмица честопати е во фокус на јавноста бидејќи е еден од најверните навивачи на македонскиот спорт ширум светот, но и на Барселона кој ја следи секаде. Овојпат, Наце успеа да го натера претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, да се фотографира со сонцето од Кутлеш во Лакненс Арената во Келн каде се играше фајнл-фор турнирот во ракометната Лига на шампиони. Браво Наце, вака се сака и промовира Македонија!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: