Home

Perdormire
Спорт

НА РЕД Е ВАРДАР: ЌЕ ПРОДОЛЖИ ЛИ „СУПЕР СЕРИЈАТА“ НА БЕЛАСИЦА!?

Home

По победите над А. Пандев и Шкендија, Беласица денеска му гостува на Вардар во рамките на 31.коло во ПМФЛ. Сите очи поладнево ќе бидат вперени кон стадионот „Борис Трајковски“ во Скопје, прашањето е дали струмичани ќе можат да го победат и нашиот најтрофеен клуб. Па со тоа да направат три од три, да го победат и Вардар, со тоа да направат СУПЕР СЕРИЈА за само една недела.

На потег е составот на стратегот Александар Васоски, дали тој ќе истрча на терен со вториот состав, како што тоа го направија А. Пандев и Шкендија или пак Вардар ќе ја продолжи својата одлична серија.