На дуелот Ајнтрахт Франкфурт – Арсенал на трибините закачено знаме на кое пишува „ФАН КЛУБ СТРУМИЦА“

септември 20, 2019

Ниедна македонска екипа не успеа да се пласира во групната фаза од Лигата на Европа, но сепак вечерва забележавме дека имаме свој „клуб“ во второто по ранг натпреварување во Европа. На дуелот Ајнтрахт Франкфурт – Арсенал на трибините беше закачено знаме на кое пишуваше „Фан клуб Струмица“.

Ако немаме фудбалси клубови да се дел од натпреварувањата на УЕФА, тогаш на трибините имаме Фан клуб Струмица во Франкфурт.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: