Home

Perdormire
Спорт

НА ДЕНЕШЕН ДЕН ГОРАН ПАНДЕВ ГО НОКАУТИРАШЕ БАЕРН СРЕДЕ МИНХЕН!

Home

На денешен ден пред десет години Горан Пандев го шокираше Баерн среде Минхен. Македонецот најпрвин фантастично асистираше до Самуел Ето за водство на Интер…но тоа беше само почеток за тоа што следуваше. Во 88 минута од натпреварот Камерунецот му возврати за асистенцијата, а ГРАНДЕ ПАНДЕВ како вистински егзекутор ја затресе мрежата на “Баварците” и го однесе Интер во четвртфиналето.