strumica denes logo

МОМЦИТЕ ГИНАТ НА ТЕРЕНОТ: ЏИО СТРУМИЦА НА ЧЕКОР ДО ГОЛЕМОТО КУП ФИНАЛЕ!

Автор:

Датум:

април 11, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

април 11, 2019

Категории:

Спорт

Не знаат ниту за замор, ниту за пораз! Момците од Џио Струмица гинат на теренот за својот клуб и за својата публика! Во првиот полуфинален натпревар против Шутова тие извојуваа фантастична победа која им го олесни патот кон големото и посакувано финале! Искрени честитки од тимот на Струмица Денес.