strumica denes logo

МЛАДИНКИТЕ НА НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ОБЕЗБЕДИЈА ПЛАСМАН ВО ФИНАЛЕ НА ДРЖАВНОТО ОДБОЈКАРСКО ПРВЕНСТВО!

Автор:

Датум:

април 24, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

април 24, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Победа за младинките на Наковски волеј и пласман во финале на државното одбојкарско првенство жени во младинска конкуренција 👏

Денешниот натпревар заврши со резултат од 2:0 во сетови и технички добиен третиот сет поради напуштањето на натпреварот од страна на одбојкарките на Јанта волеј!