strumica denes logo

Маркоски ќе им суди на Брегалница и А. Пандев

Автор:

Датум:

септември 18, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

септември 18, 2018

Категории:

Спорт

Во среда, со почеток од 15:30 часот ќе се ираат првите мечеви од осминафиналето во Купот на Македонија. Ќе има седум двојки зошто Кораби е слободен. Интересно е тоа што Вардар на Македонија ЃП ќе и биде домаќин на „Борис Трајковски” во населбата Маџари.

Покрај овој меч се чини најинтересно ќе биде во Штип каде играат Брегалница и А. Пандев. На овој натпревар за главен судија делегиран е Марјан Маркоски од Охрид.

1/8 ФИНАЛЕ – ДВОЈКИ (15:30 Ч)
КАВАДАРЦИ: ТИКВЕШ – РАБОТНИЧКИ
Судија: Васко Мавров (Струмица). Помошници: Илија Гонев (Неготино) и Кире Ангеловски (Струмица). Четврти: Марјан Гоцевски (Струмица).
ГОСТИВАР: ГОСТИВАР – ПОБЕДА
Судија: Константин Влахо (Скопје). Помошници: Милош Милошевиќ и Бојан Ивановски (Скопје). Четврти: Дејан Младеновски (Скопје).
СКОПЈЕ(МАЏАРИ): ВАРДАР – МАКЕДОНИЈА ЃП
Судија: Марјан Младеновски (Скопје). Помошници: Никола Божиновски и Дарко Видиниќ (Скопје). Четврти: Никола Костенчев (Скопје).
СКОПЈЕ (АВТОКОМАНДА): СКОПЈЕ – СИЛЕКС
Судија: Стојанче Стојанов (Штип). Помошници: Никола Караколев и Кристијан Џонов (Штип). Четврти: Димитар Пилешков (Штип).
ТЕТОВО: ШКЕНДИЈА – КИТ ГО
Судија: Марјан Стојановски (Кичево). Помошници: Куштри Лика и Зоран Јанкуловски (Кичево). Четврти: Александар Грујоски (КИчево).
ШТИП: БРЕГАЛНИЦА – А.ПАНДЕВ
Судија: Марјан Маркоски (Охрид). Помошници: Злате Лозановски и Николче Дрнковски (Битола). Четврти: Благојче Ралевски (Битола).
БИТОЛА: ПЕЛИСТЕР – БЕЛАСИЦА
Судија: Јован Качевски (Струга). Помошници: Жарко Тодоровски (Охрид) и Лазе Чакарески (Струга). Четврти: Марјан Ецкоски (Охрид).
КОРАБИ Е СЛОБОДЕН