Perdormire
Спорт

МАРКО РАЈКОВИЌ Е НАЈНОВОТО ЗАСИЛУВАЊЕ НА АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Home

Марко Рајковиќ е најновото засилување за Академија Пандев. Напаѓачот кој минатата сезона настапуваше за ФК Силекс, денес потпиша професионален договор и ќе ги брани боите на нашиот клуб. Му посакуваме успешна сезона и многу постигнати голови. Во наредните денови се очекуваат уште неколку засилувања за новата сезона.