МАКЕДОНСКИТЕ СПОРТИСТИ ТАГУВААТ: ГОРАН ПАНДЕВ ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА СО КОБИ БРАЈАНТ!

јануари 26, 2020

Голем број на македонски спортисти тагуваат по Коби Брајант, кој загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Шокантната вест која со огромна брзина го обиколи светот.

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер на сите времиња стави фотографија заедно со Брајант.

Познати кошаркари, атлетичари, фудбалери, ракометари ставија објави на социјалните мрежи за трагедијата.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: