strumica denes logo

Македонија го напушта стадионот “Младост” во Струмица

Автор:

Датум:

јуни 3, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

јуни 3, 2018

Категории:

Спорт

Репрезентацијата на Македонија натпреварот со Ерменија од групната фаза во Лигата на нациите ќе игра на стадионот “Филип Втори” во Скопје, а не на стадионот “Младост” во Струмица.

Информацијата е веќе објавена на официјалната веб страница на УЕФА. Ова ќе биде вториот и најважен натпревар во групата, бидејќи на 6 септември Македонија ќе се соочи со аутсајдерот Гибралтар, додека на 13 октомври Македонија ќе го предизвика Лихтенштајн.