Конечно првата радост за Беласица, Пелистер поразен на домашен терен!

септември 20, 2018

Беласица не се ни испоти, настапи со алтернативен тим, но оствари дел од целите на првиот осминафинален натпревар од Купот. Среде Битола го совлада финалистот од последните две сезони, Пелистер, со 0-2 и стекна добра хипотека пред реваншот за три недели. Живковиќ одмори дел од првотимците, ги тестираше Вујчиќ и Ивановски, им даде шанса на помладите. Ланскиот второлигашки шампион врза три официјални натпревари без пораз, што делува охрабрувачки по трите стартни порази. Пелистер никогаш помлад, дури и не разочара, ако се знае дека главна цел им е шампионатот и потрагата по првата второлигашка победа.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: