ИКОНА НА МАКЕДОНСКИОТ ФУДБАЛ: СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ГРАНДЕ ПАНДЕВ!

јули 27, 2019

Иконата на македонскиот фудбал, момчето од струмичките сокаци ГОРАН ПАНДЕВ, денеска го слави својот 36 роденден. Тимот на Струмица Денес му посакува среќен роденден со надеж дека неговите успеси уште повеќе ќе растат и во годините што доаѓаат!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: