Home

Perdormire
Спорт

ХОРИЗОНТ ТУРНОВО ЌЕ ИГРА БАРАЖ ЗА ВЛЕЗ ВО ВТОРАТА ЛИГА!

Home

Бараж дуелот за влез во Втората лига – Исток меѓу второпласираните екипи од Трета лига – Југ и Трета лига – Исток конечно е закажан и истиот официјално ќе биде одигран. Во баражот силите ќе ги одмерат Братство Житоше како второпласирана екипа од ТМФЛ – Југ и Хоризонт Турново како второпласирана екипа од ТМФЛ – Исток. Натпреварот ќе се одигра во среда (9 јуни) на Градскиот стадион во Штип со почеток од 16:00 часот.

ИЗВОР: SPORTSKAMREZA.MK