Home

Perdormire
Спорт

ГОРАН ПАНДЕВ ЗАРАБОТИ КАЗНА ОД 1.500 ЕВРА!

Home

Македонскиот репрезентативен капитен и член на Џенова, Горан Пандев заработи казна по натпреварот со Јувентус кој неговиот клуб го загуби во финишот со 2:1.

Имено, Гоче доби парична казна од 1.500 евра поради чести навреди кон главниот судија на натпреварот Марко Гуида.

Полошо од Пандев помина тренерот на Џенова, Тиаго Мота кој зарабти забрана да го води тимот во следните два натпревари. Иста казна како тренерот заработи и резервниот голман на клубот, Федерико Маркети.