strumica denes logo

ГОРАН ПАНДЕВ СО ЧЕСТИТКА ЗА АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Автор:

Датум:

мај 9, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

мај 9, 2019

Категории:

Спорт

По историскиот пласман во Академија Пандев, се огласи и првиот човек на клубот, Горан. Капитенот на македонската репрезентација и член на Џенова им го честиташе големиот успех на струмичани, кој пак имаат шанса да дојдат до трофеј. На 22 овој месец играат финалето во Купот на Македонија за противник го имаат имот на Македонија Ѓ.П.