strumica denes logo

Горан Пандев по трет пат стана татко, Софија е новиот член на семејството Пандеви

Автор:

Датум:

јули 24, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

јули 24, 2018

Категории:

Спорт
ROME, ITALY - JANUARY 18: Goran Pandev of Genoa CFC celebrates after scoring the team's second goal during the TIM Cup match between SS Lazio and Genoa CFC at Olimpico Stadium on January 18, 2017 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Најдобриот фудбалер на сите времиња, а воедно и капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев по трет пат стана татко. Сопругата Надица на свет ја донесе ќерката Софија.
Оваа денеска го објавија фудбалскиот тим Џенова кој им честиташе на Пандеви.