Home

Perdormire
Спорт

ГОРААААААН ПАНДЕЕЕЕВ: СТРУМИЧАНЕЦОТ НА 37 ГОДИНИ МУ ДАДЕ ДВА ГОЛА НА НАПОЛИ ЗА 30 МИНУТИ!

Home

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, покажа ладнокрвност против поранешниот клуб Наполи и го постигна вториот гол против екс-клубот (2-0).

„Грифони“ блескаат, а по една супер-акција, Пандев доби топка во казнениот простор и не покажа милост кон гостинот од Неапол.

Исто како и првиот гол, Пандев не покажа големи емоции откако ја стресе мрежата на поранешната екипа.