strumica denes logo

ГООООООООЛ: БЛЕСОК НА ГОРАН ПАНДЕВ, СТРУМИЧАНЕЦОТ ЈА СТРЕСЕ МРЕЖАТА НА МИЛАН!

Автор:

Датум:

март 8, 2020

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

март 8, 2020

Категории:

Спорт

Нема ниту трага од повредата заради која што предвреме го напушти теренот пред три недели. Горан Пандев со гол на празниот „Сан Сиро“ му се врати на фудбалот по паузата на „чизмата“ заради превенција од коронавирусот.

По една убава акција по десната страна, побегна Санабрија, а Пандев се најде на вистинското место во петерецот и ја погоди мрежата на Милан за водство за гостинсјата екипа (0-1).

За Пандев денешниот погодок е седми за Џенова во италијанската Серија А. Последен пат оваа сезона, македонскиот напаѓач погоди на натпреварот против Каљари, кој Џенова го славеше со минимални 1-0.

Видеото може да го погледнете со кликнување ОВДЕ