ГОЛЕМИОТ ВАРДАР ПОТКЛЕКНА ПРЕД СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ БЕЛАСИЦА!

ноември 5, 2018

Вчерашниот натпревар во рамки од 13. коло од ПМФЛ одигран помеѓу Вардар и Фк Беласица заврши без победник со резултат од 1-1. Со оваа реми најтрофејниот клуб во Македонија мораше да го предаде врвот на табелата. Струмичката гордост Беласица со голем бод се врати во Струмица.

ФОТО: МАXMAX

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: