ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА НАШИОТ СТРУМИЧАНЕЦ ЃОРЃИ И НЕГОВИОТ ТИМ!

април 4, 2018

МАЛИЈЕ и Ѓорѓи извојуваа голема победа над Зираат со резултат од 3-1 во сетови. Како што напиша Ѓорѓи на неговиот фејсбук профил, ова е значајна победа за нив бидејќи играат за повисоко место во европската лига!

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ