ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ЗА ПОЛУФИНАЛЕ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА, ПУБЛИКАТА ФАНТАСТИЧНА КАКО И СЕКОГАШ!

март 14, 2019

Со 3:0 во сетови, девојките на Наковски Волеј извојуваа голема и значајна победа против екипата на Јанта Волеј во реванш натпреварот од четвртфиналето од Купот! Со оваа победа НАКОВСКИ ВОЛЕЈ е во полуфиналто на Купот на Република Македонија. Тренерот Хари Наковски на својот официјален фејсбук профил и се заблагодари на струмичката публика која ја наполни салата до последното место!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: